Δευτέρα 30 Ιουνίου 2014

Ωραίοι ως ΕΛΛΗΝΕΣ! Κόστα Ρίκα-Ελλάδα 1-1 (5-3 πεν.) VIDEO

Τι να γράψει κανείς και τι να πει για αυτό τον άθλο που έκανε η Εθνική μας ομάδα στα γήπεδα της Βραζιλίας!

Πρώτη φορά στην ιστορία της η Εθνική μας ομάδα πέρασε στους 16 του Παγκοσμίου κυπέλλου και είχε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία να προχωρήσει ακόμη περισσότερο καθώς βρήκε απέναντί της την ομάδα έκπληξη του Μουντιάλ,Κόστα Ρίκα.
Όποιος είδε το ματς σαφώς και νιώθει μια πίκρα και αυτή όχι γιατί ξαφνικά η Ελλάδα έγινε υπερδύναμη στο ποδόσφαιρο αλλά...γιατί ΑΞΙΖΑΜΕ να περάσουμε στην επόμενη φάση.
Η φράση ''ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΑΜΕ'' τα λέει όλα!
Θέλετε να βοηθήσετε και να στηρίξετε to Blog;Αν ναι τότε αφιερώστε ένα δευτερόλεπτο και κάντε ένα απλό ''ΚΛΙΚ'' στις διαφημίσεις τις GOOGLE που βρίσκονται στο δεξί μέρος του blog χωρίς το παραμικρό δικό σας κόστος.
Οι Κοσταρικανοί με μόλις μια φάση σε 120' λεπτά πέτυχαν ένα τυχερό κατά την άποψη μας τέρμα,αν και νομίζουμε πως μια μικρή ευθύνη φέρνει και ο Καρνέζης καθώς βρισκόταν εκτός θέσης.Από τη μεριά της Ελλάδας ευκαιρίες βγήκαν αλλά ο πολύ καλός αλλά και τυχερός τερματοφύλακας Νάβας κράτησε το σκορ στο 1-1 και έστειλε το ματς στα πέναλτι.
Τη μοναδική φορά που νικήθηκε ήταν στο 91' όπου ο Παπασταθόπουλος ευννοήθηκε από την απόκρουση του Νάβας σε σουτ του Γκέκα και έδωσε ευκαιρία στη Εθνική μας ομάδα να διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση.
Η Κόστα Ρίκα να τονίσουμε πως αγωνιζόταν με 10 παίχτες στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού και μετά σε όλη την παράταση.
Η Ελλάδα τελικά αποκλείστηκε στην διαδικασία των πέναλτι αλλά αυτό δεν επισκιάζει καθόλου την τρομακτική προσπάθεια που κάναν όλα τα παιδιά.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!