Κυριακή 20 Απριλίου 2014

Μια ανάσα πλέον η Λίβερπουλ από τον τίτλο!!!

Μετά από 24 χρόνια η Λίβερπουλ είναι πλέον μια ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά και από τη σημερινή εκτός έδρας νίκη επί της Νόριτς.
Εκμεταλλευόμενη τη γκέλα της Τσέλσι η οποία έχασε εντός έδρας από την Σάντερλαντ η Λίβερπουλ πλέον αποσπάστηκε πέντε βαθμούς από την ομάδα του Μουρίνιο και κρατά με τα δυο της χέρια πλέον τον τίτλο της Πρέμιερ Λίγκ!
Το σκορ άνοιξε ο man of the match,Στέρλινγκ μόλις στο 4' με εκπληκτικό σούτ από τα 30 μέτρα με τον ίδιο στο 11' να βγάζει ασίστ στον Σουάρες για το 0-2

Κάνοντας ένα απλό ''ΚΛΙΚ'' στις διαφημίσεις της GOOGLE που βρίσκονται στο δεξί μέρος του blog χωρίς κανένα δικό σας κόστος βοηθάτε πάρα πολύ στις ανάγκες συντήρησης που χρειάζεται το blog

.Ο Χούπερ θα μειώσει για την Νόριτς,που παλεύει για τη σωτηρία της,στο 53'.
Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 64' ο Στέρλινγ θα πάρει τη μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα του γηπέδου,θα διασχίσει μια απόσταση περίπου 50 μέτρων και μέσα από την περιοχή θα σουτάρει,με την μπάλα να κοντράρει και να κρεμά τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 1-3.
Στο 77' ο Σνόντγκρας θα δώσει άλλο ενδιαφέρον στο ματς καθώς θα μειώσει και πάλι για τη Νόριτς σε 2-3.

Μια Νόριτς που στο 3ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασε κοντά στην ισοφάριση αλλά ο Μινιολέ θα κάνει την επέμβαση του αγώνα κρατώντας το 2-3 και δίνοντας στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς της νίκης.