Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Αχιλλέας Δομοκού - Λεοντάρι 0-2 (φωτορεπορτάζ)

Μεγάλο διπλό πήρε το Λεοντάρι μέσα στον Δομοκό με 0-2 και φρέναρε από τη μια τον Δομοκό και από την άλλη πλησίασε τις ομάδες της ουράς και ελπίζει σε σωτηρία.

Από τα ρεπορτάζ των συναδέλφων ακούγαμε πως είναι πολύ σκληρή ομάδα, χάνει πολλές ευκαιρίες, έχει 2-3 δοκάρια σε κάθε παιχνίδι και αυτό διαπιστώσαμε και μεις σήμερα, αφού έχασε πάμπολλες ευκαρίες, είχε δυο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι και κατά γενική ομολογία αδικείται από τη βαθμολογική θέση.
Ο γηπεδούχος Αχιλλέας με πολλές απουσίες, δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι στο πρώτο μέρος, δέχθηκε το πρώτο γκολ στις καθυστερήσεις και μετά προσπαθούσε ανορθόδοξα να πατήσει στην αντίπαλη περιοχή, σε συνδυασμό των αναγκαστικών αλλαγών που έγιναν, δυσκόλεψαν τα πράγματα.
Το φιλμ του αγώνα:
Α' ΜΕΡΟΣ
2'...μπαλιά του Γ. Παπαϊωάννου στον Ράπτη, μέσα στην περιοχή χάνει το κοντρόλ προ του τερματοφύλακα.
8'...κάθετη πάσα του Διπλάρη στον Αναγνωστόπουλο, διώχνει με τα πόδια ο Κοράκης.
10'...κάθετη πάσα του Ζαραμπούκα στον Αναγνωστόπουλο, συρτή σέντρα παράλληλη, δεν προλαβαίνει ο Καρατζόγλου.
17'...μετά από φάση διαρκείας τριών κόρνερ, εκτελεί νέο κόρνερ ο Γ. Παπαϊωάννου, η μπάλα φτάνει στον Φραταράκου, το σουτ διώχνει εντυπωσιακά σε νέο κόρνερ ο Σκούρας.
21'...εκτέλεση φάουλ του Γ. Παπαϊωάννου, στρώνει με κεφαλιά ο Ν. Λέντας στον Χ. Παπαϊωάννου, το σουτ από πολύ καλή θέση, απελπιστικά άουτ.
29'...κάθετη μπαλιά του Ζαραμπούκα στον Καρατζόγλου, το πλασέ στο δεξί δοκάρι του Κοράκη.
39'...εκτέλεση κόρνερ του Φραταράκου, η μπάλα φτάνει στον Γ. Παπαϊωάννου, το σουτ μπλοκάρει ο Σκούρας.
45'...0-1, με τον Καρατζόγλου, όπου μετά από σέντρα του Παπαευαγγέλου, σουτ του Τσιώλη, η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Καρατζόγλου, ανοίγει το σκορ.

Β' ΜΕΡΟΣ
46'...πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Φραταράκου, δύσκολα στη δεξιά γωνία του διώχνει ο Σκούρας.
55'...πολύ καλή σέντρα του Φραταράκου, δεν πρόλαβε ο Τσούκαλος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
72'...εκτέλεση φάουλ του Γ. Παπαϊωάννου, κεφαλιά του Αναστασίου, και με νέα κεφαλιά του Ν. Λέντα, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
77'...εκτέλεση φάουλ του Γ. Παπαϊωάννου, στρώνει με το κεφάλι ο Τούκαλος στον Ζήσιμο, το πλασέ άουτ, από καλή θέση.
78'...αντεπίθεση για το Λεοντάρι, πάσα του Διπλάρη στον Αναγνωστόπουλο, προλαβαίνει με τα πόδια ο Κοράκης.
79'...σέντρα του Παπαευαγγέλου, κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου άουτ.
82'...φάση διαρκείας στα καρέ του Σκούρα, σουτ του Φραταράκου, τακουνάκι του Τσούκαλου, σουτ του Ράπτη, διώχνουν οι αμυντικοί όπως-όπως.
84'...κλέψιμο από Ράπτη ο Αναγνωστόπουλος, μπαίνει μέσα στην περιοχή, το πλασέ αποκρούει ο Κοράκης.
85'...νέα σωτήρια επέμβαση του Κοράκη σε πλασέ του Αναγνωστόπουλου.
86'...ανατροπή στον Τσιώλη από τον Ζήσιμο, πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο ΑΝαγνωστόπουλος και αποκρούει στη δεξιά γωνία ο Κοράκης.
90'...0-2, κάθετη πάσα του Θεοδωρόπουλου στον Αναγωνστόπουλο, προλαβαίνει και διώχνει ο Κοράκης, η μπάλα κοντράρει στο χέρι του Αναγνωστόπουλου, φτάνει στον Τσιάκο, που από θέση οφ-σάιντ με λόμπα διπλασιάζει τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.