Σάββατο 10 Μαΐου 2014

Αετός Αγ.Θεοδώρου-Αστέρας Καρδίτσας 2-2

Ακόμη ένα φιλικό ματς είχαμε σήμερα για την ομάδα του Αετού Αγ.Θεοδώρου απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Καρδίτσας.
Ο τοπικός Αετός φιλοξένησε τον Αστέρα,μια ομάδα την οποία θα τη βρει απέναντί του τη νέα σεζόν στην Α' Ε.Π.Σ.Κ.
Δείγμα θετικό θα μπορούσε να πει κανείς παρακολουθώντας το σημερινό ματς για την ομάδα του Αετού καθώς είχε μια πολύ καλή παρουσία και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανώτερη του αντιπάλου της.
Το MyRookiePlayer.gr δεν έχει κανένα κέρδoς από καμία υπηρεσία.Αν θέλετε μπορείτε να στηρίξετε το blog κάνοντας ένα απλό ''ΚΛΙΚ'' στις διαφημίσεις της GOOGLE που βρίσκονται στο δεξί μέρος του blog χωρίς κανένα δικό σας κόστος.
Το αποτέλεσμα ημιχρόνου ήταν 2-1 υπερ του Αετού.
Στο δεύτερο μέρος γίνανε αλλαγές και από τις δυο πλευρές και χάθηκε ο ρυθμός του παιχνιδιού.
Τελικό σκορ 2-2 που ισοφάρισε για τον Αστέρα ο...τερματοφύλακά της!!!Ο νεαρός και ταλαντούχος τερματοφύλακας, Μένιος Θεολόγης πέρασε αλλαγή στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου σαν...σέντερ φορ και όπως είπαμε σκόραρε απέναντι στον καλό του φίλο και τερματοφύλακα του Αετού,Γιάννη Οικονόμου.
Πάρα πολύ καλή παρουσία και για τον άλλο τερματοφύλακα του Αστέρα,Λάμπρου Τσιάρα που με σωρεία εκπληκτικών επεμβάσεων,με αποκορύφωμα το πέναλτι που απέκρουσε στο 90' κράτησε το σκορ για την ομάδα του.